תוכנית גוף נפש

כל הטיפולים אינם כרוכים בתשלום, לרבות טיפולים פרטיים

את התוכנית הייחודית והראשונה מסוגה בארץ, התאמנו בהלימה למטופלים האונקולוגים, בכדי לתת מענה מלא וכלים מעשיים - להעצמה ולתמיכה בריפוי של מחלת הסרטן.

מחקרים רבים מצביעים על הקשר שבין הטראומה הרגשית והיווצרות תהליכי הסרטן בגוף. הרפואה האינטגרטיבית המשלימה בשילוב טיפולים רגשיים מפחיתי לחץ וחרדה היא המעטפת הטיפולית הטובה ביותר לתמוך את החלמתם של החולים האונקולוגים ולסייע להקל על סבלם. התוכנית הייעודית כוללת החלמה בת שבוע ימים ממוקדת וייעודית המתמחה בהענקת כלים לריפוי ממחלת הסרטן, במסגרתה החולים יקבלו תכנית סדורה המאגדת בחובה את כל הרבדים אשר יכולים לתמוך בהחלמתם. עם סיום השהות כל מחלים יקבל תכנית שיקום המתאימה לצרכיו וכזו התאפשר ותתמוך בו לחולל את המשך השינוי המיוחל.

התוכנית הייחודית תפתח בפני המחלים האונקולוגי צוהר לעולם חדש, תעניק לו את הכוח “לבחור בחיים” ולהעמיק את העבודה הפנימית הנדרשת לבריאותו.

עם סיום ההחלמה יהיה זכאי המחלים לממש למשך תקופה של 6 חודשים, חבילת טיפולים ייעודית אשר תסייע לו להמשיך בתהליך ההחלמה, להעמיק את הריפוי ולסגל לעצמו אורך חיים בריא אשר יתמוך בהחלמתו המלאה ויפחית את סיכויי חזרתה של המחלה.

התוכנית תצייד את המחלימים בכלים משמעותיים לחיים עצמאים ומלאים במטרה לשנות את אורח חייהם ולהאיץ תהליכים פנימיים משקמים אשר יגדילו את הסיכויים לשינוי תודעתי כולל. התוכנית הייעודית משלבת תמיכה והעצמה בכל הרבדים: הרגשיים/אנרגטיים, מנטליים, פיזיולוגיים והתזונתיים של המחלימים.

ההיבט הרגשי/אנרגטי

ישנו קשר בין טראומה רגשית, לא מטופלת, לבין היווצרות מחלת הסרטן. דו”ח רפואי אחרון בדק קרוב ל-100 מחקרים אשר הראו כיצד המערכת העצבים הסימפתטית המגורה באופן קבוע בשל טראומה רגשית יכולה לעודד תהליך של היווצרות גרורות. כאשר אנו אוחזים בטראומה אנו מדחיקים רגשות וכולאים אותם בגוף. אותה אנרגיה תקועה בגוף לאורך זמן פוגעת בחיוניות של האדם ומקדמת היווצרות של סרטן בגוף. המחקרים מצביעים על כך שטיפולים רגשיים להפחתת לחצים מסייעים בשחרור הטראומה הרגשית, בהקטנת פעילות המערכת הסימפתטית ובזירוז ההחלמה.

החולה האונקולוגי מצוי במשבר נפשי מתמשך מרגע גילוי המחלה ועד לסיום הטיפולים האונקולוגים. המשבר והפחד שהמחלה תשוב מלווים את החולה ואת משפחתו ללא הפסקה. חולים רבים נמצאים במצב של פוסט טראומה מתמשך שפוגע ביכולתם להירפא, שואב מהם כוחות נפשיים ומעודד את חזרת המחלה.

במסגרת התוכנית אנחנו מעניקים לחולים טיפולים פרטניים להפחתת הפוסט טראומה והענקת כלים רגשיים להתמודד עם הסטרס הקיים.

כל מחלים יקבל 2 טיפולים פרטניים אשר יתמכו ויסייעו בידו לשחרר פחדים, כאבים וטראומות רגשיות ולהפחית באופן ניכר את רמת הלחץ הנפשי בה הוא הריפוי הרגשי יאפשר למחלימים להתחבר חזרה לעצמם, לניצוץ הפנימי שבתוכם ולעוצמת הריפוי שבגוף. הטיפולים ניתנים על-ידי מטפלים פסיכו-תרפיסטים ומטפלים רגשיים הוליסטיים,

הטובים בתחומם לתמיכה נפשית, טיפול בפוסט טראומה והפחתת לחצים. שיטות הטיפול המוצעות נמצאו כיעילות ביותר להפחתת לחצים נפשיים:

“שטיפה אנרגטית” ו”שיטת “המסע”.

הרובד המנטאלי

חלק חשוב בריפוי הוא להעניק למחלים כלים מנטליים להגברת היכולת להפגת לחצים ומתחים. במסגרת ההחלמה יילמדו המחלימים טכניקות של מדיטציות שונות ייעודיות למחלת הסרטן, כלים להתבוננות פנימית, הפגת לחצים, חיבור לרגע, חיבור לעוצמה וליכולת הריפוי של הגוף. כתוצאה מתרגול טכניקות אלה, מצב התודעה של האדם משתנה והוא מתחבר לעוצמות הנפש, משמעות החיים ולמוטיבציה להירפא. המטופלים חווים מדיטציה כחלק מהשיקום, בתוך הרפיה עמוקה הם לומדים לשים לב לתחושות, לרגשות ולהיות נוכחים ללא שיפוט וביקורת. חלק משמעותי בריפוי הוא להעניק למחלים כלים מנטאליים להגברת היכולת להפגת לחצים ומתחים: טכניקות מדיטטיביות שונות – ייעודיות למחלת הסרטן הוכחו כיעילות ביותר להפחתת הסטרס והטראומה. סדנאות העצמה ותרגולים קבוצתיים להעצמה רגשית: מציאת האושר הפנימי, שחרור לחצים וכו’.

ההיבט הפיזיולוגי

החולים האונקולוגים, בעיקר לאחר הטיפולים הכימותרפיים, נמצאים במצב חיוניות נמוך וחשופים למחלות רבות בשל הירידה בוויטליות הפנימית ובפגיעה במערכת החיסונית. במסגרת ההחלמה יינתנו טיפולים שונים להגברת החיוניות ושיפור במצב האנרגטי הכללי של המחלים. הטיפולים יכללו:

דיקור סיני:

המסייע בהעלאת החיוניות בגוף ובשחרור חסימות אנרגטיות. הדיקור הוכח ככלי מעולה בהקלת סבלם של החולים האונקולוגים ובהגברת החיוניות של הגוף.

תרגול פיזי:

התעמלות שיקומית/ יוגה/ נשימות/ ועוד, אלו חלק מהכלים הפיזיולוגים המגבירים את החיוניות בגוף ותומכים בריפוי. במסגרת התוכנית המחלימים יתרגלו על בסיס יומי התעמלות שיקומית ייעודית, נשימות, צ’יקונג ויוגה.

ההיבט התזונתי

במסגרת ההחלמה יתקיימו סדנאות והרצאות ייעודיות לתזונה תומכת ריפוי במחלת הסרטן, על-ידי נטורופת מומחה. הסדנאות יכללו, בין היתר, תוספי מזון מומלצים לחולי סרטן, סדנאות שיקים וניקוי רעלים. בסיום התוכנית כל מחלים יקבל יעוץ תזונתי אישי ובניית תפריט מותאם למצבו והמלצות להמשך חיים בריאים. במסגרת התוכנית אנו מתאימים לחולים האונקולוגים תזונה המתאימה למצבם, מחזקת אותם ומעצימה את יכולתם להירפא.

טיפול והשגחה רפואית של הצוות הרפואי במרכז

המרכז יעמיד ליווי והשגחה רפואית של רופא ואחיות אשר יתמכו במחלימים במקרה של חולשה ו/או בחילות ו/או כל יתר תופעות הלוואי שקשורות במחלת הסרטן.

מגוון רחב של הרצאות וסדנאות ייעודיות

במרכז יינתנו הרצאות על בסיס יומי בתחומים שונים: תזונה ונטורפתיה מותאמת על-פי סוג המחלה, גוף נפש, יוגה, מדיטציות, דיקור סיני ההרצאות מעניקות מבט חיוני להבנת הגוף בהיבט הפיזי, התזונתי, הנפשי, הרגשי והמנטלי. דרך השיחה, השיתוף והחוויה המשותפת המטופלים נחשפים לדפוסים, קיבעונות והרגלים המזיקים לבריאותם ומצטיידים בכלים ובידע אשר יאפשר להם לחולל שינוי מהותי בחייהם ולהיטיב עם בריאותם.

מרכז הלב מדיקל קר – מרכז מומחים לרפואה אונקולוגית אינטגרטיבית יעצים ויחבר את המחלים לעוצמות שבתוכו. המחלימים יעברו מסע אישי מרגש אשר יחבר אותם לאהבה הקיימת בתוכם, למשמעות של החיים ולמתנה האדירה שניתנה להם. בסיום ההחלמה יהיה זכאי המחלים לממש למשך תקופה של 6 חודשים, חבילת טיפולים ייעודית אשר תסייע לו להמשיך בתהליך ההחלמה, להעמיק את הריפוי

ולסגל לעצמו אורך חיים בריא אשר יתמוך אותו בהחלמה מלאה ויפחית את סיכויי חזרתה של המחלה. השהייה הינה בת שבוע ימים.

מטרת התוכנית

מטרת התוכנית נועדה להעניק לחולה האונקולוגי תכנית סדורה ומענה רחב ושלם למצבו הנפשי, האנרגטי והפיזיולוגי עם הכלים המקדמים ביותר בתחום – כדי לתמוך ולסייע לו באופן הטוב ביותר:

החוויה במרכז ההחלמה תעצים ותחבר את המחלים האונקולוגי לגופו ולנפשו

• המחלים יקבל את כל הכלים לתמיכה במצבו, שחרור הלחצים הנפשיים, טיפול בפוסט טראומה, חידוש התנועה האנרגטית בגוף וחיזוק הגוף פיזית ותזונתית

• עם תום השהייה יקבל המחלים תוכנית המותאמת לצרכיו להמשך ההחלמה בביתו

לרשות המחלים

  • אירוח ל-7 ימים, מיום א’ ועד מוצ”ש
  • פנסיון מלא – 3 ארוחות ביום
  • טיפולי גוף נפש פרטניים
  • תרגול יומי של יוגה מותאמת
  • הרצאות העצמה
  • תרגול מדיטציה יומית
  • הדרכות תזונה
  • דיקור סיני
  • סרטי מודעות
  • מגוון פעילויות נוספות

להתרשמות מהתוכנית הענפה, לחץ כאן

גלילה לראש העמוד
הזמן מקום להחלמה:

X
צרו קשר